Warsztaty w Lublinie

Sobotnie comiesięczne warsztaty w Domu Słów w Lublinie

wARSZTATY kaligrafii odbywają się w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, tak więc można dołączyć do warsztatów w dowolnie wybranym miesiącu.
 

Warsztaty kaligrafii w Lublinie 2017

Comiesięczne spotkanie ze sztuką pięknego pisania w Lublinie

WARSZTATY pięknego pisania w Lublinie odbywają się w miejscu jakby przeznaczonym na promowanie kaligrafii - w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Na początek nauki proponujemy uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; później foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; tekstura (gotyk), pismo copperplate.
 

Naukę pięknego pisania można rozpocząć od warsztatów, które regularnie odbywają się w Lublinie. Warsztaty są dopasowane do uczestników, każdy wybiera, czego się uczy, warsztaty polegają na samodzielnej pracy, konsultacji i obserwowaniu, jak pisze prowadzący. Uczestnicy wychodzą z zajęć ze wskazówkami do dalszych ćwiczeń. Warsztaty gromadzą zarówno zaawansowane osoby, jak też początkujących kaligrafów. Na początek nauki proponujemy często uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; lub też foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; istnieje też możliwość nauki tekstury (gotyku) lub copperplate'a.