Umiesz pisać? Naucz się kaligrafować!

Semestralny kurs dla początkujących skrybów w semestrze letnim 2018

oGŁASZAMY nową edycję kursu semestralnego na poziomie podstawowym dla całkowicie początkująych skrybów. Program wprowadzenia w sztukę pięknego pisania jest szeroki i tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki,  tematy, i mogli wybrać swoje ścieżki rozwoju w świecie pięknych liter. Adepci kaligrafii poznają wiele narzędzi piśmienniczych: stalówki w obsadkach, ptasie pióra i patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz media, czyli atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra.  Początkującym miłośnikom kaligrafii zaproponujemy do nauki kilka najpopularniejszych krojów - uncjałę, minuskułę karolińska, teksturę, minuskułę humanistycznę, foundational. 

Kurs semestralny trwa 28 h - czternaście spotkań 2-godzinnych. Warsztaty rozpoczną się w pierwszym tygodniu marca 2018. Część materiałów wykorzystywanych na zajęciach w cenie (atramenty, papier do ćwiczeń), na miejscu będzie można zawsze pożyczyć stalówkę i obsadkę.

Miejsce: plac Grzybowski, budynek na placu po prawej stronie kościoła pw. Wszystkich świętych

Termin (do wyboru):

  • wtorek, godz. 17:30-19:30
  • czwartek, godz. 17:30-19:30

Ewentualne zmiany prowadzący ustali z kursantami.

Cena: 690,00 zł/semestr; dla studentów 550,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 65,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na kurs kaligrafii dla początkujących i wpłacą zaliczkę do 14 lutego 2018, mogą skorzystać z ceny studenckiej. Na warsztatach uczestnicy mogą korzystać ze szkolnych atramentów, można pożyczyć obsadkę. W stalówki uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie (nauczyciel pomaga w wyborze). https://calligraphers.eu

Zapisy przyjmujemy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie prosimy o napisanie kilku słów motywacji do nauki kaligrafii oraz koniecznie o pozostawienie numeru kontaktowego. Proszę także nie zapomnieć o wskazaniu preferowanego terminu zajęć!